reklama

Co je dobré vědět, než pořídíte novou toaletu?

Existují věci do domácnosti, nad jejichž výběrem dokážeme trávit hodiny. Ať už jde o nábytek, spotřební elektrotechniku, obklady nebo designové doplňky. A pak ty, u nichž trochu bezmyšlenkovitě saháme po prvním dostupném řešení, po „doporučeném“ produktu nebo po výrobku, jejž nám doporučí řemeslník. Je to škoda, protože mnohdy se tím můžeme připravit nejen o peníze, ale také o garance, servis či prodlouženou záruku samotného zařízení.

Toalety
i (Zdroj: AlcaPlast)
Co je dobré vědět, než pořídíte novou toaletu? (Zdroj: AlcaPlast)

Podle čeho si vybíráme novou toaletu?

Často to bývá i příklad vestavěného systému pro závěsnou toaletu – takzvaného WC modulu. To je věc, kterou prakticky nevidíte – a tak obvykle ani nemáte mnoho důvodů se s ní chlubit hostům v domácnosti. Očekáváte od ní zejména to, aby spolehlivě a bez výhrad fungovala. A je tak i trochu zbytečné do ní investovat víc, než je nezbytně nutné. Proto se i v tomto případě vyplatí aspoň na chvíli přemýšlet – a zvážit všechny argumenty, které se nabízí. Cenu, životnost, nároky na údržbu, kompatibilitu náhradních dílů, varianty designového řešení tlačítek, případně technologickou úroveň výrobce.

Podomítkový systém
i (Zdroj: AlcaPlast)
Podomítkový systém nevyžaduje vrtání do zdí (Zdroj: AlcaPlast)

WC modul není investice v řádech desetisíců, proto se při stavbách nebo rekonstrukcích často trochu ‚přehlíží‘ v záplavě všech dalších výdajů. Přesto vám i v tomto případě chvilka přemýšlení dokáže ušetřit cenné tisícovky z rodinného rozpočtu. Ať už při samotném nákupu nebo při případném servisu,“ vysvětluje Petr Neumann ze společnosti Alcaplast, středoevropské jedničky v oblasti sanitární techniky.

Ale zatímco v oblasti žlabů či sifonů je Alcaplast zejména v regionu střední a východní Evropy nezpochybnitelnou jedničkou na trhu, v segmentu WC modulů bývá často navzdory výhodnějšímu poměru ceny a kvality zatím spíše druhou volbou. To chce břeclavská firma, jejíž majitelé byli v minulém roce vyhlášeni Podnikateli roku v České republice, změnit novým modulem. Takzvanou třetí generací WC modulu.

Toaleta
O velké zvýšení uživatelského komfortu se starají nové závěsy nádržky (Zdroj: AlcaPlast)
Závěsné wc
WC modul není investice v řádech desetisíců korun (Zdroj: AlcaPlast)

K tradičním argumentům jako jsou záruka 15 let, garance dostupnosti veškerých komponentů a náhradních dílů po dobu 25 let, 100% kompatibilita tlačítek se všemi WC moduly řady ALCA nebo vývoj i výrobu „in house“ v Břeclavi přidává oproti verzi uváděné na trh před čtyřmi lety hned šest podstatných vylepšení.

Nevrtejte do stěny, není důvod

Prvním z vylepšení je jednodušší připojení na vodovodní řad díky jednodílnému „roháčku“ Schell a novému tvaru nádržky. Nově tak není nutné zasekávat přívodní trubky do zdi a montáž je mimořádně jednoduchá. Druhým jsou otvory v rámu, které umožňují pohodlnou montáž pro sádrokartonové konstrukce. I třetí benefit se týká samotné montáže. Závitové tyče nově obsahují drážku pro rychlejší uchycení WC mísy. Novinkou jsou také opěrky do zdi, které nabízejí možnost dodatečného nastavení optimální polohy z přední části rámu pomocí imbusového klíče. Dá se tak měnit výška.

Tlačítko
i (Zdroj: AlcaPlast)
Tlačítka jsou v moderním designu (Zdroj: AlcaPlast)

O velké zvýšení uživatelského komfortu se starají nové závěsy nádržky s dvoukomponentní izolací, jež tlumí vibrace mezi nádržkou a rámem. A také univerzální možnosti instalace, kdy nové konstrukční řešení umožňuje vyklopení nádržky dopředu. „Hodně zákazníků má obavu z toho, že budu muset kvůli zabudovaném WC modulu někdy znovu vrtat do stěny nebo kupovat nové obklady. Nic takového nehrozí, protože modul se servisuje přes otvor ovládacího tlačítka,“ vysvětluje Petr Neumann.

Dávkovač WC tablet zdarma

Do konce září je k WC modulům poskytován také dávkovač WC tablet zdarma přímo do nádržky, jenž lze použít pro všechny dostupné WC tablety na trhu. I ten je, jak je pro Alcaplast typické, kompatibilní i s předchozími předstěnovými instalačními systémy ALCA. „Budu tvrdit, že v racionálních argumentech už nedokážeme nic udělat. Je to kvalitní, promyšlený a léty prověřený systém, nabízíme 15letou záruku, garanci dostupnosti všech náhradních dílů po dobu 25 let. Přinášíme další inovace a vylepšení oproti předchozím modelům, přitom cenově se stále držíme ze srovnatelných konkurentů na nejpřijatelnější úrovni. Teď věříme, že získáme i zákazníky, kteří nás dosud nevyzkoušeli,“ uzavírá Petr Neumann.

WC
i (Zdroj: AlcaPlast)
Přinášíme další inovace a vylepšení oproti předchozím modelům (Zdroj: AlcaPlast)

Publikováno: 29.9.2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.