reklama

I sprchové kouty podléhají trendům. Podle čeho vybírat?

Odbornice prozradí, jaké jsou dnešní trendy ve sprchovací zóně a jak sprchový kout vybírat. Koupelna neslouží pouze k hygienickým účelům, je zároveň místem pro relaxaci a dobití energie. Aby co nejlépe prospívala zdraví těla, duši i mysli, je potřeba ji vybavit tím správným zařízením.

Sprchové kouty
i (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Vybíráme sprchový kout podle nejnovějších trendů (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Toužíte po koupelně, která bude splňovat všechny vaše požadavky, a stojíte před rozhodnutím, zda pořídit sprchový box nebo kout? Marcela Bínová, specialistka z oddělení koupelen a sanity v projektových marketech Hornbach prozradí, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy koupelnového vybavení i které trendy nyní vládnou. Rovněž poskytne pár dobrých rad, jak postupovat při výběru.

Pokud si chcete naplánovat koupelnu z pohodlí domova, pomůže vám nová online videokonzultace od Hornbachu
Pokud si chcete naplánovat koupelnu z pohodlí domova, pomůže vám nová online videokonzultace od Hornbachu (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Celkový design sprchového boxu podstatně ovlivňuje typ konstrukce
Celkový design sprchového boxu podstatně ovlivňuje typ konstrukce (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Jak vybrat trendy sprchový kout?

Je to praktické a cenově poměrně dostupné řešení i do malých koupelen. Dobře zvolený sprchový kout se může stát srdcem celého prostoru koupelny. Když si vyberete chytře, bude působit elegantním dojmem a interiéru vtiskne luxusní ráz. Rozhodně je z čeho vybírat. Vyrábějí se v různých provedeních a v nabídce jsou rohové, čtvercové i obdélníkové varianty s nepřeberným množstvím šířek, výšek a dveří.

Profesionální odborní projektoví poradci vám zcela zdarma a v pohodlí vašeho domova pomohou například s výběrem správné sprchové vaničky a sprchového koutu, nebo vám vytvoří 3D plán
Profesionální odborní projektoví poradci vám zcela zdarma a v pohodlí vašeho domova pomohou například s výběrem správné sprchové vaničky a sprchového koutu, nebo vám vytvoří 3D plán (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Na rozdíl od sprchového koutu, kde se často nevyhnete stavebním úpravám, je sprchový box kompletním řešením se vším všudy
Na rozdíl od sprchového koutu, kde se často nevyhnete stavebním úpravám, je sprchový box kompletním řešením se vším všudy (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Dekor skel lze volit přesně podle vašich představ, a může tak plnit praktickou a dekorační funkci, a zároveň důmyslně vytvořit intimní zónu. Když si chcete lépe naplánovat sprchovací prostor, chytrým řešením je například online konfigurátor sprchových koutů na webu Hornbachu. Stačí zadat potřebné parametry a plánovač vám pomůže vybrat tu pravou sprchu přímo pro vaši koupelnu. Sprchová zástěna se nejčastěji vyrábí z bezpečnostního skla. Sprchový kout jde pořídit i jako set se sprchovou vaničkou.

Samotný tvar vaničky se různí stejně jako typ konstrukce a zasklení
Samotný tvar vaničky se různí stejně jako typ konstrukce a zasklení (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Sprchové kouty typu Walk In se vyznačují jednoduchostí, elegancí a praktičností
Sprchové kouty typu Walk In se vyznačují jednoduchostí, elegancí a praktičností (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Stylový vzhled nebo oblíbená klasika

Pokud upřednostňujete odlehčený moderní design, vyberte si bezrámovou konstrukci složenou pouze z bezpečnostních skel a pantů nebo ustavovacích profilů, kterými jsou skla přichycena ke zdi.

Zajímavou alternativou jsou i půlrámové konstrukce bez svislých vnitřních profilů. Díky posuvným dveřím šetří místo v koupelně. Nejrozšířenější variantou jsou ale sprchové kouty s rámy, u kterých jsou skla zasazena do obvodové konstrukce, což zvyšuje jejich odolnost.

Pokud bojujete s místem, zaměřte se na kouty s posuvnými dveřmi, které nezasahují do prostoru koupelny
Pokud bojujete s místem, zaměřte se na kouty s posuvnými dveřmi, které nezasahují do prostoru koupelny (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
S ohledem na dispozici místnosti vybírejte také velikost sprchového koutu
S ohledem na dispozici místnosti vybírejte také velikost sprchového koutu (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

S ohledem na dispozici místnosti vybírejte také velikost sprchového koutu. Pokud bojujete s místem, zaměřte se na kouty s posuvnými dveřmi, které nezasahují do prostoru koupelny. Jinak lze vybírat z pestré palety možností – zalamovacích posuvných dveří disponujících velkou šířkou vchodu, otočných pivotových, které se z velké části otevírají do prostoru a pantových, jež se otevírají do prostoru, či v případě otočných profilů dovnitř i ven.

Nejrozšířenější variantou jsou sprchové kouty s rámy
i (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Nejrozšířenější variantou jsou sprchové kouty s rámy (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Nadčasová elegance Walk In

Sprchové kouty typu Walk In se vyznačují jednoduchostí, elegancí a praktičností. Sprchový prostor Walk In je tvořen jednou, volně stojící pevnou stěnou a sprchovým žlabem. Walk In je sprchový prvek v úrovni podlahy, takže je jen na vás, zda se rozhodnete kombinovat ho se sprchovým žlabem nebo s nízkou sprchovou vaničkou. Praktičtější je Walk In postavit kolem sprchového žlabu, tím se sprcha stává bezbariérovou.

Sprchový kout jde pořídit i jako set se sprchovou vaničkou
Sprchový kout jde pořídit i jako set se sprchovou vaničkou (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Sprchová zástěna se nejčastěji vyrábí z bezpečnostního skla
Sprchová zástěna se nejčastěji vyrábí z bezpečnostního skla (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Sprchový box

Na rozdíl od sprchového koutu, kde se často nevyhnete stavebním úpravám, je sprchový box kompletním řešením se vším všudy. Stačí jej pouze napojit na rozvody a odpad. Součástí boxu navíc mohou být masážní trysky nebo pára. Počítejte ale s vyšší investicí. I zde je nutné rozhodnout se mezi posuvným systémem otevírání dveří nebo klasickým otočným. Samotný tvar vaničky se různí stejně jako typ konstrukce a zasklení. Výběr proto přizpůsobte místu, které jste pro sprchový box v koupelně vyčlenili.

Pokud upřednostňujete odlehčený moderní design, vyberte si bezrámovou konstrukci složenou pouze z bezpečnostních skel a pantů nebo ustavovacích profilů
Pokud upřednostňujete odlehčený moderní design, vyberte si bezrámovou konstrukci složenou pouze z bezpečnostních skel a pantů nebo ustavovacích profilů (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Je možné si objednat i montážní servis
Je možné si objednat i montážní servis (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Celkový design sprchového boxu podstatně ovlivňuje typ konstrukce. I zde lze doporučit odlehčenou bezrámovou konstrukci, konstrukci pyrámovou nebo klasickou. Důležité je také rozhodnutí týkající se sprchové vaničky. Volit můžete mezi mělkou, z níž se lépe vstává a je tak vhodnější i pro méně pohyblivé členy domácnosti, nebo vaničkou hlubokou, která může částečně nahrazovat klasickou vanu.

Vyrábějí se v různých provedeních a v nabídce jsou rohové, čtvercové i obdélníkové varianty s nepřeberným množstvím šířek, výšek a dveří
Vyrábějí se v různých provedeních a v nabídce jsou rohové, čtvercové i obdélníkové varianty s nepřeberným množstvím šířek, výšek a dveří (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Dobře zvolený sprchový kout se může stát srdcem celého prostoru koupelny
Dobře zvolený sprchový kout se může stát srdcem celého prostoru koupelny (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Pokud si chcete naplánovat koupelnu z pohodlí domova, pomůže vám nová online videokonzultace od Hornbachu, díky které zařídíte koupelnu nebo zvládnete její rekonstrukci co nejefektivněji. Profesionální odborní projektoví poradci vám zcela zdarma a v pohodlí vašeho domova pomohou například s výběrem správné sprchové vaničky a sprchového koutu, nebo vám vytvoří 3D plán a pomohou s celkovým výběrem a uspořádáním sanitárních prvků. Je možné si objednat i montážní servis.

Dekor skel lze volit přesně podle vašich představ, a může tak plnit praktickou a dekorační funkci, a zároveň důmyslně vytvořit intimní zónu
Dekor skel lze volit přesně podle vašich představ, a může tak plnit praktickou a dekorační funkci, a zároveň důmyslně vytvořit intimní zónu (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Říká se, že sprchové zástěny jsou dnes už populárnější než vany
Říká se, že sprchové zástěny jsou dnes už populárnější než vany (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Zdroj informací: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.

Publikováno: 19.1.2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce