reklama

Porcelánové vypínače do každého interiéru

Oblíbili jste si vypínače z porcelánu, ale váháte, jestli se do vašeho interiéru hodí? Přesvědčíme vás, že dokonale ladí s každou architekturou i stylem. Porcelánové zásuvky a vypínače jsou ideální volbou do moderního domova, zrekonstruované chalupy i komerčních a historických prostorů. A navíc je můžete kombinovat s designovými porcelánovými světly.

Porcelánové vypínače a zásuvky se hodí i do moderního interiéru
i (Zdroj: KATY PATY Design, s.r.o.)
Porcelánové vypínače a zásuvky se hodí i do moderního interiéru (Zdroj: KATY PATY Design, s.r.o.)

Láska na první dotek

Hledáte do nového domu či minimalisticky zařízeného bytu nevšední vypínače, které upoutají pozornost všech příchozích? Pak jsou pro vás ideální volbou bezrámečkové vypínače a zásuvky, které byly inspirované tvarem říčních oblázků. Jejich hladký zaoblený design, který je velmi příjemný na dotyk, vypínačům vtiskl produktový designér Jaroslav Juřica. Díky ruční výrobě a hloubkovému glazování jsou navíc velmi odolné vůči poškození a zachovají si svou barvu, odolají UV záření a na jejich povrchu nezůstanou nečistoty, prach ani otisky prstů.

Porcelánové vypínače i zásuvky lze vybírat ze široké barevné škály, v lesklém, matném i pokoveném provedení. Lze je kombinovat například s porcelánovými světly, která se vyrábí v provedení na stěnu či strop, závěsné i jako hravá stolní lampička. Osvětlení lze doplnit o designový stmívatelný LED zdroj z šetrně pískovaného satinátu, který vytvoří ideální světelný rozptyl pro každou příležitost.

Vypínače a zásuvky se vyrábějí z tradičního českého porcelánu
i (Zdroj: KATY PATY Design, s.r.o.)
Vypínače a zásuvky se vyrábějí z tradičního českého porcelánu (Zdroj: KATY PATY Design, s.r.o.)

Na chalupu i zámek

Kulaté re-designované vypínače a zásuvky vás možná přenesou do nostalgických vzpomínek na dětství u babičky na chalupě. Právě díky svému designu a kvalitnímu zpracování vyhovují i náročným požadavkům památkářů a jsou instalovány v historických budovách. Pro svůj moderní a minimalistický design jsou také oblíbeným řešením do komerčních a reprezentativních prostorů. Vyrábějí se z tradičního českého porcelánu, který vyniká svou stálobarevností a odolností proti otěru. Vypínače a zásuvky se ručně glazují a barví tzv. vtavnou metodou při 1 150 °C. Díky tomu vynikají svou dlouhou životností. Na výběr jsou vypínače otočné, páčkové, s různou šířkou klapek, ale také pohybové čidlo nebo USB nabíječka.

Tip:

Netradiční zásuvky a vypínače si žádají nepřehlédnutelné osvětlení! Porcelánová závěsná světla s korpusem z ručně foukaného křišťálu si můžete pořídit v různých barvách, které skvěle sladíte s jednou z pěti barev textilem opleteného kabelu.

Kabel jako přednost

Potřebujete zásuvky a vypínače umístit dodatečně na již hotové stěny a omítky? Právě pro povrchovou instalaci je určena kolekce elegantních nástěnných porcelánových zásuvek a vypínačů, která byla inspirována koloniálním stylem. Jejich součástí je textilem opletený kabel, který je veden po povrchu stěn a uchycen pomocí porcelánové příchytky. Jsou tedy ideálním řešením nejen do historických budov, rustikálních stavení nebo moderní stodoly.

Nástěnné vypínače s přiznaným kabelem jsou také populární volbou do minimalisticky zařízených interiérů, kterým dodají na výjimečnosti. Díky své poctivé ruční výrobě jsou navíc velmi odolné a nedrží se na nich ani nečistoty jako prach, saze, kolomaz nebo centrofix. 

Zdroj informací: KATY PATY Design, s.r.o.

Publikováno: 7.11.2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce